zde se nacházíte:
Úvod > Poradna > Realitní poradna

Realitní poradna

Za dobu patnáctileté existence naší společnosti jsme se setkali s téměř všemi situacemi, které mohou při prodeji a pronájmu nemovitostí nastat. Naším zájmem je nejen uskutečnit obchod, ale též svými poznatky a názory přispět ke zlepšování situace na realitním trhu. Uvědomujeme si, že obchod se nerodí jednoduše, ale mnohdy začíná dotazem či souhrnem otázek. Zejména z tohoto důvodu jsme připravili rubriku Realitní poradna, jejímž prostřednictvím budeme odpovídat na otázky našich klientů a čtenářů těchto webových stránek. Na dotazy odpovídá Miroslav Havelka, jednatel společnosti OMEGA REALITY

Vaše dotazy

Zobrazeno od 1 do 7 z 16
1 2 3 Následující

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, je-li možné vyměnit byt za dům, když byt splácíme hypotékou, ale chtěli bychom do RD nebo většího bytu. Byt je zatížen celkem výhodnou hypotékou. Jak se v takovém případě postupuje? Děkuji Kováříková

Autor: Barbora Kováříková

Odpověď:

Dobrý den,

Výměna „bytu za dům“ je dnes v pravém slova smyslu spíše výjimkou.

V praxi se obchody realizují způsobem prodej a následný nákup nemovitosti.

Vše záleží též na parametrech  úvěrové smlouvy uzavřené mezi Vámi a bankou.

Naše společnost v praxi realizuje tento typ obchodu velmi často a může Vám být nápomocna.

Pro sjednání schůzky mě neváhejte kontaktovat.

Dobrý den, začínám stavět RD, za 7-9 měs. Chci prodat DV byt a z něj fin. platbu domu. Je možné se dohodnout na prohlídce bytu, a následně počkat s prodejem cca 9 měsíců? Nebo až za 2-3 měsíce před potřebou získání peněz? Děkuji.

Autor: p. Chytil

Odpověď:

Dobrý den,

 Vámi popisovaný postup je samozřejmě možný.

Dokonce lze byt umístit do nabídky, nabízet či případně prodat. Termín předání lze sjednat do určité doby (třeba i 9 měsíců) od podpisu SK.

Vše záleží na individuální dohodě. 

Dobrý den, chtěl bych provést oddlužení bytu prostřednictvím Vaší společnosti, majiteli jsou 3 rodiní příslušníci. Jak postupovat, když dluhy přesahují hodnotu bytu? Je možnost si byt ponechat a splácet byt i zbylý dluh formou hypotéky? Děkuji

Autor: Tomáš K.

Odpověď:

Dobrý den,

službu oddlužení poskytujeme v případě, že výše závazků (dluhů) je nižší než předpokládaná hodnota nemovitosti.

Pro bližší posouzení bych potřeboval znát o jaký typ nemovitosti se jedná, výši závazků a zda váznou na nemovitosti zástavní práva či jiná omezení.

 

Chci se Vás zeptat, čím se liší byt 1+1 od 2+kk. V novostavbách je na kuchyňský kout vymezen prostor tak, aby nerušil pocit z prostoru místnosti. Ale ve starší zástavbě přece nemůže být kuchyň tím, že se v ní vaří automaticky považována za obytnou? Děkuji.

Autor: Jana Urbánková

Odpověď:

Dobrý den,

vždy vycházím z podkladů (evidenční list, nájemní smlouva, atd.), které nám k bytu dodá jeho vlastník (či vlastník družstevních práv). V nich je vždy uvedeno jak je byt evidován – tzn. 1+1, 2+kk, 3+1 atd. To jak je byt zařazen tedy nezáleží na nás jakožto zprostředkovateli.

Zažitým standardem je, že samostatná kuchyň musí mít okno, být stavebně oddělená od dalších místností a výměra by měla přesahovat 8m2.

Dobrý den, koupila jsem byt, který nabízelo více RK. Má právo po mě RK žádat úhradu pokuty uvedenou v prohlídkovém listě? Tento dokument jsem podepsala a následně mě RK informovala, že už je byt někým zamluven. Nakonec jsem ten samý byt koupila od jiné RK.

Autor: Dana Hrouzová

Odpověď:

Dobrý den,

bez detailní znalosti uzavřených dokumentů nelze dát jednoznačné stanovisko k Vašemu případu (nevíme k čemu jste se svým podpisem zavázala). Klientům všeobecně doporučujeme, aby si vybírali nabídky, které má realitní kancelář vázána výhradní smlouvou (exkluzivitou) před nabídkami které nabízí více zprostředkovatelů. V OMEGA REALITY jsme se s obdobnými problémem nesetkali, protože náš vztah s prodávajícími bývá velmi přátelský a jen výjimečně se stává, že svěřený obchod není realizován.

Přeji pěkný den.

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda-li je reálný prodej nemovitosti, když jsem vlastníkem jedné poloviny domu a pozemku a navíc je v domě nájemník, který zde je na dožití. Pokud prodej je možný, musí o něm vědět i druhý vlastník nemovitosti? Děkuji.

Autor: Monika Gregorovičová

Odpověď:

Dobrý den,

prodej možný je, nicméně se na základě dlouhodobých zkušeností z realitního trhu se domnívám, že vyhledání zájemce bude velmi obtížné. Hovoříme-li o podílovém vlastnictví, tak musíte vlastníkovi zbylého podílu nabídnout v rámci předkupního práva svoji část.

Dobrý den,ráda bych Vás požádala o radu či pomoc při řešení výměny či prodeje bytu. Mám byt 2+1 (Praha 3 - Jarov), na který je hypotéka. Potřebovala bych ho vyměnit za byt na Praze 10. Je tato výměna reálná, nebo by se to muselo řešit jinak. Děkuji.

Autor: Lucie Marešová

Odpověď:

Dobrý den,

výměna bytu jako taková v dnešní době není reálná. Popisovanou situaci lze řešit prodejem Vašeho stávajícího bytu a koupí nové nemovitosti (bytu). Celý obchod jsme schopni nastavit tak, aby Vám zbyl dostatek času na přestěhování se do nově vyhledaného bytu. S podobnými případy se setkáváme velmi často a vždy dopadají ku prospěchu našich klientů. Skutečnost, že na prodávané nemovitosti vázne zástavní právo není v daném případě problémem.

Zobrazeno od 1 do 7 z 16
1 2 3 Následující

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat

Těšíme se na Vaše dotazy, poptávky a nabídky. Vyplňte prosím pole označená hvězdičkou.
Příjmení: Jméno:
E-mail: Telefon:
Zpráva: