zde se nacházíte:
Úvod > Poradna > Právní poradna

Právní poradna

Na dotazy klientů, mající právní charakter odpovídá některý z členů našeho právního oddělení. Pro klienty zajišťujeme kompletní právní servis – vše od smluv o pronájmu, přes věcná břemena, zástavní práva až po kupní smlouvy. Zabýváme se oddlužování, komunikací s exekutory a výplatou finanční zálohy.

Vaše dotazy

Zobrazeno od 1 do 7 z 37
1 2 3 4 5 6 Následující

Dobry den, mam dotaz..Budeme kupovat dum se zahradou(3900m2) od realitni kancelare ktere ho koupila v drazbe. Z jedne strany domu prileha parcela(50m2) ktera je soucast pozemku. Tuto parcelu ktera byla soucasti jine drazby se zemed. pozemky zakoupilo mistni zemedelske druzstvo. S timto novym vlastnikem jsme se dohodli na odkupu teto parcely za 60tis.Kc aby byl cely pozemek v nasem vlastnictvi. Bylo nam prislibeno ze v pripade koupe domu nam tuto parcelu, radi preprodaji, protoze jim pry slo jen o odkup zem. pudy a tato parcela je pro ne bezvyznamna. Nyni jsme je informovali ze dum budeme kupovat a ze mame tedy zajem o tuto parcelu v jejich vlastnictvi kterou v drazbe odkoupili za 50tis.Kc. Nyni ale po nas pozaduji za tuto parcelu 300tis.Kc. Zajima nas jestli maji na takove jednani pravo a jestli existuje nejaka moznost odkoupit tuto parcelu za beznou trzni hodnotu. Predem moc dekuji za odpoved Jirasek

Autor: Jirásek

Odpověď:

Dobrý den,

pokud nemáte uzavřenu smlouvu o budoucí smlouvě kupní či sjednáno jiné písemné ujednání o prodeji, tak se domníváme, že nárok na prodej parcely nemáte.

S pozdravem

Dobrý den, ukončuji spolupráci s realitní kanceláří. Musím si od nich odkoupit energetický štítek? Protože já jsem si ho byla schopna sehnat za 1/2 jejich ceny, ale oni mi řekli , že si ho udělají sami. Ale já ho nyní nepotřebuji Děkuji

Autor: pí Petrželová

Odpověď:

Dobrý den,

 

abychom mohli zodpovědět Váš dotaz, tak je potřeba zaslat smluvní dokumentaci, kterou máte s dotyčnou RK uzavřenu.

 

S pozdravem

Dobrý den, mám dotaz ohledně prodeje bytu formou přímého odkupu, nebo s vyplacením zálohy. Je nějakým způsobem ovlivněna částka za nemovitost- tedy berete si za tuto službu nějakou finanční částku od prodávajícího klienta? Děkuji.

Autor: pí Jinsová

Odpověď:

Dobrý den,

 

v případě přímého odkupu či výplaty finanční zálohy od klienta si neúčtujeme žádnou provizi.

 

V případě zájmu odpovím i Vaše další dotazy (písemně, telefonicky nebo osobně).

 

Přeji pěkný den

Dobrý den mám dotaz kupuji byt v osobním vlastnictví a smlouvu jsem nechal napsat u právníka. Úvěr je schválen, ale ženská to furt prodlužuje co máme dělat? Děkuji Bartoš

Autor: p. Bartoš

Odpověď:

Dobrý den,

 

Uvedl jste k danému problému velmi málo informací.

Mimo jiné je velmi důležité, zda celá transakce probíhá přes realitní kancelář, zda byla uzavřena smlouva o budoucí smlouvě kupní apod.

 

Pokud nemáte s prodávajícím uzavřenu předkupní smlouvu či sjednán jeho závazek prodat, tak není žádný způsob jak prodávajícího k uzavření SK donutit.

 

Dobrý den, před časem jsme s přítelkyní koupili dům který byl v insolvenci.Bývalé majitelce jsme dali jakožto noví vlastníci 30 prac. dnů na vystěhování, ale ona i po této zákonem stanovené lhůtě odmítá dům opustit a předat klíče, jak máme dále postupvat?

Autor: p. Pokorný

Odpověď:

Dobrý den,

 

Na možnou odpověď jste dodali velmi málo informací.

Mimo jiné je potřeba znát obsah SK a Dohodu s insolvenčním správcem.

Dobrý den, zajímáme se o byt, na který má nynější nájemník předkupní právo, již podepsal smlouvu s městem o převodu do OV. Byt nám chce prodat za vyšší částku, ale sám nemá na uhrazení. Chceme čepat hypo, jak řešit situaci, aby byl byt převeden na nás?

Autor: pí Novotná

Odpověď:

Dobrý den,

 

Je nezbytné celou obchodní transakci rozdělit na více částí, tak aby se postupně vytvořila platná právní situace. Navrhuji Vám, aby osoba, která má povinnost hradit městu kupní cenu a nemá ji dispozici se obrátila na naší RK, kde jsme schopni, po seznámení se se smlouvou o převodu vlastnictví zajistit investora pro financování kupní ceny. Až následně je možné řešit Váš zájem o nemovitost.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jakým způsobem podat žalobu na RK, která bez našeho vědomí inzerovala náš dům na svém serveru a dělají prohlídky na našem pozemku bez našeho vědomí. Rádi bychom znali možnou výši finanční sankce za toto jednání. Děkuji

Autor: Irma Pšeničková

Odpověď:

Dobrý den,

bylo by z mé strany naprosto neprofesionální, abych bez jakékoliv dokumentace a korespondence zaujímal právní stanovisko. Pokud tvrdíte, že někdo neoprávněně vstupuje na Váš pozemek,pak taková skutečnost může být předmětem správního řízení o deliktu, v té nejméně závažné podobě. Nic Vám nebrání v tom, aby v okamžiku, kdy se tak stane, jste nezavolali POLICII ČR. Věřte, že v rámci vyřešení zákroku proti neoprávněným osobám, budou těmi osobami vzneseny jisté námitky, které budou vyhodnoceny jako věcné, pravdivé či naopak. Poté můžete podle výsledku „popíchnout“ policii např. ke vznesení obvinění apod.

Zobrazeno od 1 do 7 z 37
1 2 3 4 5 6 Následující

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat

Těšíme se na Vaše dotazy, poptávky a nabídky. Vyplňte prosím pole označená hvězdičkou.
Příjmení: Jméno:
E-mail: Telefon:
Zpráva: