zde se nacházíte:
Úvod > Naše služby > Prodej nemovitostí

Prodej nemovitostí

REALITY se zabývá prodeje všech druhů typů nemovitostí. Základním pilířem je však prodej bytů, rodinných domu, rekreačních objektů a pozemků.

V rámci našich služeb zajišťujeme i okamžitou výplatu zálohy do výše 2.000.000,-Kč, přímý odkup nemovitostí a oddlužení (vyřešíme exekuce či jiná omezení). V případě privatizace bytu poskytneme prostředky na úhradu kupní ceny. Zakládáme si na rychlém a solidním jednání podpořeném více jak patnáctiletou historií naší společnosti.

Prodej nemovitosti v deseti bodech

Prodej nemovitosti v deseti bodech (družstevní či osobní vlastnictví)

  1. Osobní prohlídka nemovitosti makléřem s dlouholetou praxí.
  2. Podpis smlouvy o zprostředkování.
  3. Realizace prohlídek se zájemci o koupi - při každé je účasten makléř či asistentka.
  4. Vyhledání zájemce o koupi. Uzavření rezervační dohody.
  5. Příprava a zaslání návrhů smluvních dokumentů. Podpis smluv probíhá za účastni právníka společnosti. Zajistíme podání návrhu na vklad na příslušný katastrální úřad (OV) či doručení Dohody o převodu členských práv a povinností družstvu (DV).
  6. Zpracování předávacího protokolu a předání nemovitosti za osobní účasti pracovníka naší společnosti.
  7. Převody energetických médií u příslušných dodavatelů.
  8. Vyhotovení znaleckého posudku, daňového přiznání k dani z převodu nemovitostí a odhlášení od platby daně z nemovitosti.
  9. Závěrečné předání všech dokumentů.
  10. Ověření spokojenosti účastníků obchodu.

Veškeré náklady (poplatky za ověření podpisů, návrh na vklad vlastnického práva do katastru nemovitostí a advokátní úschovu) hradí OMEGA REALITY.

Nejčastější dotazy

Proč uzavřít výhradní smlouvu?

Soustředíme se plně na prodej Vaší nemovitosti. Exkluzivní zakázky mají vždy prioritu, poptávajícím je nabízíme přednostně. Jsou inzerovány v časopisech (Grand reality, Real City) a na realitních portálech se pravidelně posouvají na přední pozice (topují se). Máte možnost spolu s naším specialistou hledat optimální prodejní cenu (v případě bezesmluvního či nevýhradního vztahu je na vlastníka vyvíjen tlak makléři více realitních kanceláří, kteří soutěží v rychlosti prodeje).

Na jak dlouhou dobu se smlouva obvykle uzavírá?

Doporučujeme uzavřít smlouvu minimálně na dobu 3 měsíců s možností dalšího prodloužení. Dobu spolupráce lze však sjednat i na kratší dobu. Vše záleží na individuální dohodě s makléřem.

Jak často mě budete informovat o průběhu prodeje?

Pravidelně jedenkrát za 14 dní obdržíte reporty, a to buď prostřednictvím e-mailu nebo telefonu. Spolu s Vámi budeme hledat optimální variantu rychlosti prodeje a ceny. Máte možnost kdykoliv kontaktovat svého makléře na jeho mobilním telefonu.

Je možno v průběhu prodeje získat zálohu na nemovitost dříve, než vyhledáte kupujícího?

Ano, kdykoliv v průběhu zprostředkování je možno zažádat o výplatu zálohy předem ve výši až 1.000.000,-Kč.

Co získám podpisem výhradní smlouvy?

100% soustředěnost makléře na prodej Vaší nemovitosti. Naše odměna plně závisí na úspěšnosti prodeje nemovitosti. Neprodáme – nic neplatíte. Kompletní právní služby, ověření podpisů, advokátní úschovu, znalecký posudek pro účely daně z převodu nemovitostí, daňové přiznání, převod energetických médií – to vše obdržíte v rámci našich služeb.

Lze dosáhnout vyšší prodejní ceny?

Ano, máme dostatek času na zajištění prodeje nemovitosti. Důležitá je i dobrá komunikace mezi prodávajícím a makléřem. Specialisti pracující v naší společnosti mají dlouholeté zkušenosti s vývojem cen na realitním trhu a jsou schopni reagovat velmi rychle a doporučit Vám optimální postupy.

Co když si seženu vlastního zájemce?

Jedná se téměř o jednoprocentní šanci, že budete úspěšnější ve vyhledání zájemce než realitní kancelář se svojí administrativou a možnostmi. Většina takovýchto zájemců se rekrutuje z řad klientů, kteří danou zakázku našli v naší nabídce. Jejich snahou je realizovat obchod bez účasti realitní kanceláře. Naše zkušenosti říkají, že leckdy nejsou prověřeni na financování a spíše než zájem o nemovitost mají chuť vyhledávat zajímavé příležitosti, které pak nepromění v obchod. Obvykle prodávajícího zdrží až tři měsíce (deklarují vyřízení úvěru, půjčku v rodině atd.) a pak od obchodu odstoupí.

Není lepší dát nemovitost do více realitních kanceláří?

Tak jako automobil neopravujete ve více servisech, tak i prodej nemovitosti je vhodnější svěřit jedné kanceláři. Ušetříte si tím mnoho telefonátů a nepříjemných situací. Každý z obchodníků Vám bude podávat odlišné informace a nemovitost bude vystavena na trhu s různými popisy za rozdílné částky. Nabízíte-li nemovitost prostřednictvím vícero realitek, může zájemce o koupi dokonce nabýt dojmu, že se jedná o neprodejný ležák.

Vaše nabídka

Základní informace

Vyplňte prosím pole označená hvězdičkou.
Předmět: Prodej Pronájem Typ nemovitosti:
Lokalita: Dispozice:
Typ stavby: Vlastnictví:
Popis nemovitosti:

Fotografie nemovitosti

Obrázek č. 1:
Obrázek č. 2:
Obrázek č. 3:
Obrázek č. 4:

Kontaktní údaje

Příjmení: Jméno:
E-mail: Telefon:
Kde jste se o nás dozvěděli:
Doplňující informace:

Reference našich klientů

Poděkování za zprostředkování koupě rodinného domu

Dobrý den, rádi bychom Vám ještě jednou chtěli poděkovat za velmi rychlé a úspěšné vyřízení koupi nemovitosti v obci Rozseč. Velice si vážíme vašeho profesionálního...