zde se nacházíte:
Úvod > Naše služby > Oddlužení

Oddlužení

OMEGA REALITY je pro své klienty silným, stabilním a spolehlivým partnerem. Právě z tohoto důvodu nabízíme výplatu zálohy za nemovitost až do výše 2.000.000 Kč.

  • Tato služba je určena především těm, kteří nejsou schopni plnit své finanční závazky ať již z titulu ztráty zaměstnání, nezvladatelného množství půjček či exekuce.
  • Prodávaná nemovitost může být zatížena zástavním právem či exekucemi.
  • Neúčtujeme si žádné poplatky předem. Finanční prostředky použité na úhradu závazků nejsou úročeny

  Na poskytnutí služby výkup nemovitostí a výplata zálohy není právní nárok. 

  Postup úhrady finančních závazků

  Postup pro úhradu finančních závazků za klienta v 10-ti bodech

  1. Zjištění základních informací o nemovitosti (prvotní odhad lze provést na základě fotodokumentace nemovitosti zaslané prostřednictvím elektronické pošty či při osobní návštěvě klienta v kanceláři společnosti).
  2. Ověření právní situace. Klient dodá dokumenty, na jejichž základě vznikly právní vady (rozhodnutí soudu, žaloby, exekutorské či notářské zápisy, smlouvy o půjčce).
  3. Návštěva nemovitosti makléřem specialistou. Návrh prodejních cen (5 pásem s klesající cenou, kterou má obdržet prodávající).
  4. Zaslání smluvních dokumentů, které budou v souvislosti s poskytnutím zálohy uzavírány předem na e-mail či poštovní adresu klienta.
  5. Právní servis ve formě zjištění všech řízení (soudní spory, exekuce) vedených proti klientovi. Zajistíme vyčíslení pohledávek u exekutorů či věřitelů. Má-li klient závazky po splatnosti vůči společnostem, které poskytují půjčky, zajistíme vyčíslení aktuálního stavu.
  6. Schůzka u notáře, podpis smluvních dokumentů, podpis notářského zápisu. Výplata finančních prostředků exekutorům, případně jiným věřitelům. Podání návrhů na výmaz omezení vlastnického práva ze strany věřitelů. Jedná-li se o úhradu splátek vůči poskytovatelům půjček, provedeme úhradu přímo na zadané účty. Dále pak pokračujeme v každoměsíčním splácení po dobu platnosti smlouvy o zprostředkování.
  7. Zahájení prodeje nemovitosti – inzerce v časopisech Grand reality, Real City a na internetových serverech sreality.cz, reality.cz, realcity.cz, realitymix.cz a omega-reality.cz.
  8. Realizace prohlídek nemovitosti, vyhledání zájemce o koupi a uzavření Dohody o rezervaci. Zpracování prováděcích smluvních dokumentů právním oddělením. O stavu zakázky informujeme klienta minimálně jedenkrát za 14 dní.
  9. Podpis smluvních dokumentů, úhrada kupní ceny, odpočet vyplacené zálohy na účet zprostředkovatele.
  10. Předání nemovitosti, převody energetických médií, zpracování znaleckého posudku, daňového přiznání k dani z převodu nemovitostí a odhlášení od platby daně z nemovitosti.

   Nejčastěji kladené dotazy

   Nejčastěji kladené dotazy

   Komu je služba určena?

   Klientům, kteří již nejsou schopni plnit své finanční závazky ať již z titulu ztráty zaměstnání, nezvladatelného množství půjček či exekucí.

   Jsou finanční prostředky poskytnuté na oddlužení úročeny?

   Nikoliv, na rozdíl od většiny jiných společností nepodléhá tato služba jakémukoliv úročení či poplatkům placených naší společnosti předem.

   Jaké služby poskytujete v souvislosti s oddlužením?

   Bezplatně určíme cenu nemovitosti, zajistíme vyčíslení dluhů a vedeme komunikaci s  věřiteli či exekutory.  Z vlastních finančních zdrojů uhradíme závazky za klienta ještě před vyhledáním zájemce o koupi. 

   Co když je na nemovitost vícero exekucí?

   V praxi se stává, že na nemovitosti vázne i více jak 20 exekucí. Důležitá je celková hodnota nemovitosti vůči stavu závazků. Pokud jsou závazky vyšší než předpokládaná cena nemovitosti, tak nastává stav předlužení.

   Nemám prostředky na splácení hypotečního úvěru.

   U banky zajistíme vyčíslení zůstatku úvěru včetně veškerého příslušenství. Hradíme měsíční splátky po dobu platnosti smlouvy o zprostředkování. Z kupní ceny zajistíme výplatu celkové pohledávky banky přímo na její účty.

   Půjčil jsem si a nyní nemám na splácení.

   U subjektu, který poskytnul půjčku, zajistíme vyčíslení zůstatku  včetně příslušenství. Zůstatek splatíme buď jednorázově celý, nebo platíme měsíční splátky po dobu trvání smlouvy o zprostředkování. Po obdržení kupní ceny si sami zvolíte, zda úvěr jednorázově uhradíte či budete pokračovat v jeho splácení.

   Jak dlouho trvá, než se nemovitost prodá?

   Celkový proces prodeje nemovitosti by neměl přesáhnout dobu 3 měsíců.

   Bývá prodejní cena nemovitosti výrazně nižší?

   Nikoliv. Díky mechanismu postupného snižování ceny (sjednáno písemně ve smlouvě o zprostředkování) se snažíme zajistit pro klienta co nejvyšší prodejní cenu. 

   Jak dlouho trvá zahájení oddlužení a výplata pohledávek věřitelům?

   Proces lze zahájit a realizovat téměř ihned. Pohledávky vyplácíme bezprostředně po obdržení vyčíslení zůstatku od věřitelů.

   Kdy a jak se vrací finance uhrazené jako oddlužení?

   Finanční prostředky se vrací z uhrazené kupní ceny.

   Co když se nemovitost nedaří prodat?

   V našich obchodních podmínkách je myšleno na všechny eventuality. Naším zájmem je prodat nemovitost za adekvátní cenu. Nedaří-li se v dané lhůtě prodat, má klient možnost po vypršení termínu uzavřít dodatek o snížení požadované ceny či poskytnuté prostředky vrátit.

   Lze provést oddlužení i při prodeji bytu v družstevním vlastnictví?

   Ano, je to možná a poměrně častá varianta.

   Obdržím v rámci oddlužení stejné služby jako u zprostředkování?

   Ano, nemovitost je inzerována v časopisech Grand reality, Real City a na internetových serverech. Samozřejmostí je kompletní realitní a právní servis. Na účet společnosti jde ověření podpisů, advokátní úschova finančních prostředků, příprava všech smluvních dokumentů, zpracování daňového přiznání k dani z převodu a znaleckého posudku (u OV) a převod energetických médií.

   Vaše nabídka

   Základní informace

   Vyplňte prosím pole označená hvězdičkou.
   Předmět: Prodej Pronájem Typ nemovitosti:
   Lokalita: Dispozice:
   Typ stavby: Vlastnictví:
   Popis nemovitosti:

   Fotografie nemovitosti

   Obrázek č. 1:
   Obrázek č. 2:
   Obrázek č. 3:
   Obrázek č. 4:

   Kontaktní údaje

   Příjmení: Jméno:
   E-mail: Telefon:
   Kde jste se o nás dozvěděli:
   Doplňující informace:

   Reference našich klientů

   Poděkování za zprostředkování koupě rodinného domu

   Dobrý den, rádi bychom Vám ještě jednou chtěli poděkovat za velmi rychlé a úspěšné vyřízení koupi nemovitosti v obci Rozseč. Velice si vážíme vašeho profesionálního...