zde se nacházíte:
Úvod > Naše služby > Financování

Financování

Jedním ze zásadních faktorů při pořízení nemovitosti je financování. V zásadě lze říci, že koupi nemovitosti lze realizovat dvěma způsoby.

V hotovosti

OMEGA REALITY garantuje 100 % bezpečnost Vašich financí. Disponujeme zvláštním účtem pro realizaci finančních úschov. Klientům též nabízíme úschovu u notáře, advokáta či formou bankovního akreditivu.

Úvěrem

OMEGA REALITY spolupracuje se všemi bankovními ústavy a stavebními spořitelnami působících na území ČR. Nad rámec této spolupráce mají naši klienti možnost bezplatně využít služeb našeho partnera – společnosti CONDOR Finance. Odborníci prověří bonitu klienta a doporučí mu optimální variantu financování. Finanční služby jsou klientům poskytovány diskrétně, rychle a zcela ZDARMA (klient platí pouze standardní poplatky bance).

Jelikož nabízíme kompletní realitní servis, Vy si pouze vyberete nemovitost a my zařídíme následující:

 • Představíme Vám konkrétní možnosti financování a vybereme nejvýhodnější úvěrový produkt.
 • Připravíme přehled potřebných dokladů.
 • Zkompletujeme dokumenty pro schválení hypotečního úvěru a jeho zpracování a předáme je bance.
 • Zvolíme vhodného odhadce a zadáme ocenění nemovitosti.
 • Dohlédneme na celý proces schválení hypotéčního úvěru.
 • Pomůžeme s výběrem nejvhodnějšího pojištění úvěru, domácnosti i života.
 • Celé vyřízení úvěru lze zpravidla zvládnout při příležitosti podpisu prodejních smluv.
 • Ve spolupráci s naším právním oddělením koordinujeme termíny podpisů úvěrové, zástavní a kupní smlouvy tak, aby byly prostředky z úvěru vyčerpány v požadovaném termínu.

Vzhledem množství úvěrů, které realizujeme, můžeme nabídnout rychlejší vyřízení nabízených finančních produktů a v některých případech můžeme nabídnout lepší úrokovou sazbu než pobočky dané banky.

Hypotéční úvěr

Pro ty, kteří mají z financování nemovitosti prostřednictvím hypotečního úvěru obavy, jsme připravili zkrácený postup v jednotlivých krocích.

 1. Rezervační poplatek – k úhradě rezervačního poplatku dochází po uzavření  Dohody o rezervaci nemovitosti převodem na zvláštní účet.
 2. Podpis Smlouvy o budoucí smlouvě kupní. Zde jsou stanoveny podmínky, za kterých dojde k uzavření samotné kupní smlouvy.
 3. Tržní odhad nemovitosti – úvěrující ústav požaduje odhad nemovitosti vypracovaný autorizovaným odhadcem bankovního ústavu. Společnost OMEGA REALITY s. r. o. zajistí prohlídku nemovitosti s odhadcem.
 4. Podpis Úvěrové smlouvy – kupující uzavře se svým ústavem smlouvu o poskytnutí úvěru, kterou se banka zaváže uhradit příslušné finanční prostředky prodávajícímu.
 5. Smlouva o notářské úschově – třístranná dohoda mezi kupujícím, prodávajícím a notářem. V ní jsou sjednány podmínky pro uvolnění financí.
  Úschova na zvláštním účtu OMEGA REALITY je pro klienty poskytována ZDARMA.
 6. Podpis Smlouvy zástavní – prodávající uzavře Smlouvu o zřízení zástavního práva na předmět prodeje.
 7. Podpis Návrhu na vklad zástavního práva do katastru nemovitostí.
 8. Podpis Kupní smlouvy.
 9. Podpis Návrhu na vklad vlastnického práva.
 10. Podání Návrhu na vklad zástavního práva a vlastnického práva na příslušný katastrální úřad.
 11. Uvolnění finančních prostředků notářem a bankou.

Celková doba nákupu nemovitosti prostřednictvím hypotéčního úvěru je cca 1 měsíc.

Úvěr ze stavebního spoření

Tento typ úvěru lze použít jak pro financování bytů v družstevním vlastnictví, tak pro pořízení nemovitosti v osobním vlastnictví. Princip a postup je v zásadě obdobný jako při financování prostřednictvím hypotéčního úvěru.

Dle výše úvěru bankovní ústav či stavební spořitelna poukáže finanční prostředky do úschovy či přímo na účet prodávajícího.

Bližší podmínky Vám sdělí naši vyškolení makléři.

Celková doba nákupu nemovitosti prostřednictvím úvěru ze stavebního spoření je cca 1 měsíc.

Reference našich klientů

Poděkování za zprostředkování koupě rodinného domu

Dobrý den, rádi bychom Vám ještě jednou chtěli poděkovat za velmi rychlé a úspěšné vyřízení koupi nemovitosti v obci Rozseč. Velice si vážíme vašeho profesionálního...